درمان کیفوز و اصلاح تغییر شکل ستون فقرات با قوزبند و حرکات اصلاحی

از کلمه کیفوز برای توصیف انحنای ستون فقرات استفاده می‌شود معمولاً این انحنا به طور طبیعی در قسمت ستون فقرات ناحیه قفسه سینه وجود دارد. این انحنای شبیه حرف c است که قسمت باز حرف C به سمت جلو هدایت شده است. اگرچه انحنای ستون فقرات در ناحیه قفسه سینه به محافظت از آن کمک می‌کند، در صورتی که زاویه این انحنا بیش از ۴۰ تا ۴۵ درجه باشد تحت عنوان یک بدشکلی یا ناهنجاری ستون فقرات در نظر گرفته خواهد شد. شدت و علائم کیفوز در بزرگسالان متفاوت است و شامل تغییرات خفیف در شکل کمر، بدشکلی شدید، مشکلات مربوط به عصب، و درد شدید کمر است. کیفوز بیشتر در ستون فقرات ناحیه قفسه رخ می‌دهد اما می‌تواند ستون فقرات ناحیه لومبر و گردن را نیز درگیر کند. می‌توان به طور موثر به درمان قوز کمر پرداخت با گذر زمان روش‌های درمانی قوز کمر تکامل یافته و پیشرفت کرده است. به طور کلی از آتل و بریس برای درمان قوز کمر استفاده میشد اما بعدا عمل جراحی جای این روش را گرفت. امروزه روش‌های مختلفی برای اصلاح بد شکلی شدید قوز کمر وجود دارد که به رفع مشکل بیماران کمک می‌کند.

امروزه می‌توان با ایجاد تغییرات کوچک و مراقبت از حالت بدن از بروز قوز کمر پیشگیری کرد و سالیان متمادی از مزایای حاصل از آن بهره گرفت بنابراین بهتر است هنگام صحبت کردن با گوشی کمی استراحت کنید، سعی کرده در بهترین حالت ممکن بایستید و سعی کنید کیفیت زندگی خود را بهبود ببخشید.

دکتر حمید روشندل با تشخیص شدت قوز کمرو سپس با آموزش طز نشتن صحیح ،ایستادن و راه رفتن و همچنین با تجویز کمربندهای طبی مناسب و حرکات اصلاحی قوز کمر به شما در درمان این عارضه کمک خواهد کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت با شماره تلفن‌های  02166595897 و 02166595896 تماس حاصل فرمایید.

انواع قوز کمر


 قوز کمر در بزرگسالان به چند دسته تقسیم می‌شود در این بخش به بررسی انواع و علل بروز قوز کمر می‌پردازیم.

 قوز کمر وضعیتی

 کیفوز وضعیتی یا قوز کمر به علت وضعیت نامناسب بدن ایجاد می‌شود این عارضه در میان نوجوانان و بزرگسالان بسیار شایع است زیرا این افراد معمولاً هنگام نشستن و ایستادن قوز می‌کنند که این امر باعث می‌شود ستون فقرات به سمت جلو خم شود. معمولاً کیفوز وضعیتی با هایپرلوردوزیس( گودی بیش از حد کمر) همراه است به طور طبیعی ستون فقرات در ناحیه لومبر دارای گودی است و انحنای آن به شکل حرف C می‌باشد. هایپرلوردوزیس به این معنا است که ستون فقرات ناحیه پایین کمر سعی می‌کنند با افزایش انحنا به سمت مخالف، کیفوز بیشتر از حد در ناحیه قفسه سینه را جبران کند.

 کیفوز شوئرمن

 در کیفوز شوئرمن معمولاً انحنای ستون فقرات در ناحیه قفسه سینه ۴۵ و ۷۵ درجه است. در این حالت انحنای سه یا چند مهره  نسبت به سایر مهره‌ها بیشتر از زاویه ۵ درجه است. مهره‌ها در این حالت دارای ظاهر مثلث مانند هستند بنابراین به هم نزدیک می‌شوند و فاصله طبیعی موجود را از بین می‌برند. در کیفوز شوئرمن، گره‌های اشمورل در انتهای مهره درگیر وجود دارد. این گره‌ها عبارت است از: فتق کوچک دیسک بین مهره( بالشتک بین هر مهره). فتق دیسک به عارضه‌ای گفته می‌شود که فیبرهای خارجی دیسک آسیب می‌بینند و مواد نرم داخل هسته دیسک به علت پارگی وارد فضای طبیعی بین می‌شوند. در کیفوز شوئرمن رباط‌های قدامی ضخیم می‌شوند و سفتی این رباط‌ها باعث بد شکلی ستون فقرات می‌شود. رباط‌ها به متصل کردن استخوان‌ها به یکدیگر از قبیل مهره‌های ستون فقرات نقش دارند.

 هنوز علت بروز کیفوز شوئرمن کشف نشده است اما نظریات متعددی در خصوص پیشرفت آن ارائه شده است برخی از محققان معتقدند که آسیب دیدگی صفحه رشد مهره باعث شروع این عارضه می‌شود. اختلال رشد حاصل از این مسئله باعث بروز کیفوز می‌شود به عنوان مثال ممکن است رشد سریع زائده‌های استخوانی در دوران نوجوانی باعث بروز اختلال در مهره‌ها شده و این امر باعث رشد غیر طبیعی استخوان شود.

کیفوز مادرزادی

 منظور از کیفوز مادرزادی رشد غیر طبیعی ستون فقرات در دوران جنینی است و بدین معنا است که بیمار با چند نوع نقص مادرزادی از قبیل رشد ناکامل ستون فقرات متولد می‌شود که این امر منجر به کیفوز شدید و غیر عادی خواهد شد. این نوع کیفوز شایع‌ترین علت غیر تروماتیک و غیر عفونی فلج پاها محسوب می‌شود. این نوع کیفوز ارتباط ۲۰ تا ۳۰ درصدی با اختلالات مادرزادی مجاری ادراری دارد. در صورتی که پزشک به این نوع کیفوز مشکوک شود درخواست انجام عکسبرداری از قبیل میلوگرام، اسکن ام آر آی، یا پیلوگرام داخل وریدی را می‌دهد. از اسکن میلوگرام و ام آر آی برای اطمینان از رشد طبیعی همه نقاط ستون فقرات استفاده می شود.

 اختلالات فلج کننده

 برخی از اختلالاتی که باعث فلج می‌شوند می‌توانند باعث بروز کیفوز گردند. این نوع کیفوز دومین اختلال حاصل از فلج شدن است. عواملی نظیر فلج اطفال، آتروفی عضلات ستون فقرات است، و فلج مغزی (یک نوع فلج که به علت ضرب دیدگی در هنگام تولد و رشد در مغز رخ می‌دهد) از علل شایع بروز کیفوز هستند در این موارد قوز کمر به تدریج ایجاد می‌شود.

 پس از ضرب دیدگی

 آسیب دیدگی ستون فقرات می‌تواند باعث بروز کیفوز پیشرونده و مشکلات مربوط به اعصاب در ستون فقرات شود. هنگامی که ضرب دیدگی به شکستگی مهره‌های ناحیه لومبر یا قفسه سینه ختم می‌شود، در ۹۰ درصد از موارد فرد دچار کیفوز خواهد شد. استفاده از بریس یا انجام عمل جراحی از روش‌های موجود برای درمان کیفوز پس از ضرب دیدگی محسوب می‌شوند انتخاب نوع روش درمانی به شدت بیماری بستگی دارد.

 کیفوز پس از عمل جراحی

 ممکن است کیفوز پس از جراحی ستون فقرات برای اصلاح سایر مشکلات مربوطه، رخ دهد. معمولا این عارضه زمانی رخ می‌دهد که بیمار پس از عمل جراحی طبق انتظار پزشک بهبود نیابد. به عنوان مثال ممکن است فیوژن نخاع بهبود نیابد فیوژن ناپایدار می‌تواند منجر به بروز کیفوز گردد. ممکن است رباط‌های ستون فقرات به اندازه کافی قوی نشوند که از مهره‌ها محافظت کنند و از بروز انحنای غیرعادی ستون فقرات پیشگیری نمایند. در این حالت بیمار به عمل جراحی دوم برای رفع مشکل خود نیاز خواهد داشت.

 کیفوز تحلیل برنده

 گاهی اوقات کیفوز به علت تحلیل رفتن ستون فقرات در ناحیه لومبر ایجاد می‌شود. با گذر زمان این فرآیند تحلیل برنده می‌تواند باعث سقوط دیسک بین مهره‌ای، تغییر در شکل مهره‌ها و ضعیف شدن رباط‌های محافظ ستون فقرات شود. این امر می‌تواند طی مدت چند سال باعث پیشرفته تدریجی کیفوز شود. پس از آنکه کیفوز به وجود آمد به تدریج بدتر می‌شود زیرا عدم تعادل نیروهای که به طور مداوم به بدن وارد می‌شود باعث تحلیل رفتن ستون فقرات می‌شود.

 سایر علل کیفوز

 برخی از اختلالات سیستمیک با گذر زمان باعث پیشرفته کیفوز می‌شوند. این اختلالات عبارتند از:

 • عفونت ستون فقرات، سرطان یا تومورهای ستون فقرات، انواع مختلف آرتروز سیستمیک. این نوع کیفوز به علت تغییراتی که به علت التهاب بافت‌های مجاور ستون فقرات صدری ایجاد می‌شود، رخ می‌دهد. افرادی که در دوران کودکی برای درمان سرطان تحت پرتو درمانی قرار گرفته اند نیز دچار این عارضه می‌شوند.

 علائم کیفوز


علائم کیفوز می‌تواند شامل درد و بروز اختلال در عملکرد قلب و ریه باشد. کیفوز می‌تواند یک اختلال دردناک باشد و باعث بروز درد در نقاط درگیر شود. در صورتی که انحنای ایجاد شده شدید باشد می‌تواند فشار زیادی را به ستون فقرات وارد کند و به علت تحت فشار قرار دادن اعصاب ستون فقرات باعث بروز مشکلات متعدد می‌شود. کیفوز می‌تواند منجر به ضعیف شدن اندام‌های تحتانی شود. در صورتی که کیفوز در ناحیه ستون فقرات صدری رخ دهد انحنای ایجاد شده باعث دشوار شدن تنفس و بروز اختلال در عملکرد قلب خواهد شد.

 قوز کمر چگونه تشخیص داده می‌شود؟


 در صورتی که پزشک به قوز کمر در بزرگسالان مشکوک شود، باید قبل از انتخاب طرح درمانی مناسب به یک تشخیص جامع برسد.

 سابقه پزشکی بیمار

 بررسی سابقه پزشکی بیمار اولین گام در تشخیص صحیح این عارضه و رد کردن سایر اختلالات احتمالی است. پزشک به بررسی موارد زیر خواهد پرداخت:

 • پیشینه خانوادگی- برخی از انواع کیفوز زمینه خانوادگی دارند بنابراین ممکن است یک ژن باعث بروز این مشکل شده باشد. به این ترتیب پزشک از بیمار در خصوص ورود افراد دیگر مبتلا به کیفوز در خانواده سوال می‌کند.
 • زمان شروع این عارضه- پزشک از بیمار در خصوص اولین باری که متوجه ظاهر غیرعادی ستون فقرات خود شده است سوال می‌کند.
 • بررسی میزان انحنای ستون فقرات- اگر بیمار قبلا از این ناحیه عکسبرداری کرده باشد پزشک درخواست انجام عکسبرداری جدید را برای مقایسه کردن و بررسی پیشرفت انحنای ستون فقرات خواهد داد تا بتواند اندازه انحنا و تغییرات ایجاد شده در قد بیمار را بررسی کند.
 • احساس درد- در همه موارد کیفوز باعث بروز درد نمی‌شود. اما در صورتی که بیمار درد داشته باشد پزشک به بررسی محل درد، علت شروع آن، مواردی که باعث بدتر شدن آن می‌شوند، و انتشار درد به سایر نقاط بدن می‌پردازد. این امر معمولاً به علت التهاب اعصاب به وجود می‌آید.
 • اختلال در عملکرد روده و مثانه- پزشک از بیمار در خصوص اختلال در دفع مدفوع و ادرار سوال می‌پرسد. این مسئله اهمیت بسیار زیادی دارد زیرا اختلال در عملکرد مثانه و روده می‌تواند نشانه آسیب دیدگی جدی عصب باشد.
 • عملکرد عضلات- پزشک از بیمار در خصوص هرگونه تغییری در نحوه عملکرد عضلات سوال می‌پرسد. این امر می‌تواند نشانه فشار بر ستون فقرات باشد.
 • جراحی در گذشته- در صورتی که بیمار قبل از عمل جراحی قرار گرفته باشد، ممکن است خود عمل جراحی به علت ضعیف کردن عضلات و مشکلات دیگر باعث بروز قوز کمر شود، بنابراین بیمار باید در خصوص هرگونه جراحی احتمالی در گذشته به پزشک اطلاع دهد تا پزشک بتواند به خوبی وضعیت را بررسی نماید.

 تست‌های بیشتر

 معمولاً پزشک پس از معاینه بیمار درخواست انجام عکسبرداری از ساختار ستون فقرات را می‌دهد تا بتواند انحنای ستون فقرات را بررسی کند. در حین عکسبرداری پزشک از بیمار می‌خواهد در حالت‌های خاصی قرار بگیرد تا بتواند عکس ستون فقرات او را تهیه کند. بیمار باید در حین عکسبرداری تکان نخورد. برای تشخیص کیفوز از زوایای مختلف ستون فقرات عکس برداری می‌شود که عبارتند از:

 • عکسبرداری از جلو- در این حالت از قسمت جلو از ستون فقرات عکسبرداری می‌شود.
 • عکسبرداری از طرفین- در این حالت از طرفین از ستون فقرات عکسبرداری می‌شود.
 • خم شدن به طرفین- در این حالت از بیمار خواسته می‌شود به طرفین خم شود ستون فقرات و عکسبرداری می‌شود.
 • فیلم از تراکشن- تراکشن به حالتی گفته می‌شود که ستون فقرات در یک جهت خاص قرار داده می‌شود تا بتوان از آن عکس برداری کرد.

 پزشک پس از ارزیابی نتایج حاصل از بررسی سابقه پزشکی، معاینه جسمانی، و عکسبرداری از ستون فقرات، در صورت لزوم درخواست انجام تست‌های بیشتر برای مشاهده زوایای مختلف ستون فقرات را می‌دهد. اسکن ام آر آی رایج‌ترین تستی است که برای مشاهده اعصاب و ستون فقرات مورد استفاده قرار می‌گیرد، از سی تی اسکن نیز برای تهیه تصاویر بهتر از مهره‌ها استفاده می‌شود، از تست‌های مخصوص عصب برای تشخیص التهابی آسیب دیدگی اعصاب استفاده می‌شود.

 چه روش‌هایی برای درمان کیفوز وجود دارد؟


 کودکان و نوجوانان مبتلا به قوز خفیف باید تحت نظر قرار بگیرند تا از بدتر شدن درد و انحنای ستون فقرات پیشگیری شود به این ترتیب بیمار نیازی به درمان بیشتر نخواهد داشت. برخی از کودکان که نیازی به درمان ندارند در نهایت بهبود می‌یابند و در آینده مشکلی نخواهند داشت. برخی دیگر همیشه کیفوز خفیف در ناحیه قفسه سینه خواهند داشت اما می‌توانند بدون درد یا هرگونه مشکلی به طور طبیعی کارهای خود را انجام دهند.

 داروهای ضد التهاب

 پزشک برای تسکین درد، مصرف داروهای ضد التهاب را تجویز می‌کند. معمولاً در بیماران جوان این نوع داروها به مدت کوتاه و به صورت ترکیبی با سایر روش‌های درمانی تجویز می‌شوند. بزرگسالانی که دچار درد مداوم هستند باید مدت بیشتری از داروهای ضد التهاب استفاده کنند. گاهی اوقات این بیماران به طور نسبی بهبود می‌یابند و درد آنها از بین می‌رود و با استفاده از بریس می‌توانند شاهد رشد استخوان خود باشند. استفاده از بریس در بزرگسالان زمانی تجویز می‌شود که فرد قصد انجام عمل جراحی را ندارد.

 استفاده از بریس

 اگر پزشک نگران بدتر شدن انحنای ستون فقرات باشد، انجام دادن برخی از تمرینات ورزشی و استفاده از بریس را به بیمار تجویز خواهد کرد. در صورتی که بریس قبل از سن ۱۴ سالگی و بسته شدن صفحات رشد مورد استفاده قرار بگیرد با نتایج عالی همراه خواهد بود. معمولاً پزشکان استفاده از بریس میلواکی را توصیه می‌کنند زیرا این بریس به نحوی طراحی شده است که از قسمت پشت شانه محافظت می‌کند و به تدریج باعث کم شدن انحنای ستون فقرات در ناحیه قفسه سینه می‌شود. در افرادی که ستون فقرات آنها به طور کامل رشد کرده است استفاده از بریس نمی‌تواند به بهبود انحنای ایجاد شده کمک کند. در مواردی که انحنای ستون فقرات بیشتر از زاویه ۷۵ درجه است استفاده از بریس بی فایده خواهد بود. بریس میلواکی از پلاستیک تهیه شده است که با وضعیت کمر مطابقت دارد. فشار حاصل از این نوع است اضافه شدن ستون فقرات کمک می‌کند. بیمار باید فقط برای دوش گرفتن بریس را دربیاورد و حتی موقع خواب از جدا کردن بریس خودداری کند. بیمارانی که زیر ۱۵ سال سن دارند می‌توانند به تدریج زمان استفاده از بریس را افزایش دهند. پزشک به تدریج بریس را با وضعیت بیمار تطبیق می‌دهد تا انحنای ستون فقرات او بهبود یابد. پس از آن که انحراف ستون فقرات صدری به اندازه کافی بهبود یافت بیمار می‌تواند تا زمان تکمیل شدن رشد سیستم اسکلتی در سن ۱۴ تا ۱۵ سالگی، گاهی اوقات بریس خود را در بیاورد.

فیزیوتراپی

 فیزیوتراپی و ورزش کردن بخشی از فرایند درمان قوز کمر در بزرگسالان است. یک برنامه ورزشی مناسب می‌تواند به تسکین درد در تعداد زیادی از بیماران کمک کند. متخصص ارتوپدی یک برنامه ورزشی مناسب را برای بیمار طراحی می‌کند که بیمار باید به طور دقیق به اجرای آن بپردازد. رعایت موارد زیر اهمیت بسیار زیادی در موفقیت درمان دارد:

 • یاد گرفتن مکانیک‌های صحیح بدن برای حفظ حالت بدن بهبود کیفوز کمک می‌کند.
 • انجام دادن تمرینات ورزشی مناسب از قبیل شنا کردن به بهبود کیفوز کمک خواهد کرد.
 • بیمار باید سعی کند تا حد امکان فعالیت زیادی داشته باشد.
 • بیمار باید سعی کند هر روز تمرینات کششی را انجام دهد.

 تمرینات ورزشی مخصوص کیفوز

 متخصص طب ورزشی بهترین تمرینات ورزشی برای بهبود کیفوز را به بیمار آموزش خواهد داد. در صورتی که بیمار در کنار این تمرینات ورزشی از بریس نیز استفاده کند به تدریج عضلات او قوی شده و به بهبود وضعیت ستون فقرات او کمک خواهد کرد. برخی از تمرینات ورزشی مخصوص از قبیل تمرینات کششی می‌توانند کمک شایانی به بهبود درد در بیماران کنند. تقویت عضلات مرکزی اهمیت بسیار زیادی در برنامه کنترل درد دارد.

 حرکت تصویر آینه

 • بیمار باید برای انجام این تمرین به صورت صاف بایستد و در صورت نیاز به دیوار تکیه دهد.
 • سپس به آرامی چانه خود را تکان دهد و سرش را به عقب ببرد و دقیقاً روی شانه‌هایش قرار دهد.
 • در این حالت بیمار باید احساس کند شانه‌هایش را به سمت پایین هدایت می‌کند و سعی کند حدود ۳۰ ثانیه تا یک دقیقه در این حالت بماند. در صورتی که بیمار درد در این ناحیه را احساس کرد می‌تواند کمی استراحت کند.

اگر چسباندن سر به دیوار در هنگام پایین آوردن چانه یک فرایند چالش انگیز باشد بیمار می‌تواند یک بالشت را پشت سر خود قرار داده و سرش را به آن فشار دهد.

کشیدن سر به سمت داخل

 بیمار باید برای انجام دادن این تمرین روی زمین دراز بکشد، این حرکت ورزشی برای تقویت عضلات گردن که معمولاً ضعیف هستند و دچار کشیدگی می‌شوند بسیار مفید است.

 • بیمار باید سعی کنند شانه خود را به سمت زمین هدایت کند گویی قصد دارد برای خود غبغب بسازد.
 • حدود ۱۵ ثانیه در این حالت بماند سپس ۵ تا ۱۵ بار به تکرار این تمرین بپردازد.

 حرکت سوپرمن

 بیمار باید برای انجام این تمرین به صورت زیر عمل کند:

 • روی شکم دراز کشیده و دست‌هایش را به سمت جلو برده و آنها را بکشد.
 • سرش را در حالت خنثی قرار دهد، به سمت پایین نگاه کند، بازوهای را بلند کند، و پاهایش را به سمت سقف هدایت نماید.
 • گویی قصد دارد تا جایی که می‌تواند دست‌ها و پاهایش را از بدن دور کند. حدود ۳۰ ثانیه در این حالت بماند و ۱۰ بار به تکرار این تمرین بپردازد.

 کشش عضلات بدن

 هدف از انجام این تمرین کشش عضلات سفت قفسه سینه و تقویت عضلات کمر است. بیمار باید برای انجام این تمرین به صورت زیر عمل کند:

 • سرپا بایستد و سعی کنند زانوها، کمر، و قفسه سینه خود را به حرکت در بیاورد و شانه‌هایش را به سمت عقب و پایین هدایت کند.
 • هنگامی که در یک حالت ایده‌آل قرار گرفت بازوهایش را در حالت Y قرار دهد به نحوی که انگشت شست او پشت سرش قرار بگیرد.
 • در این حالت دو تا سه نفس عمیق بکشد و سعی کند هنگام بیرون فرستادن نفس خود در همان حالت بماند.

 چرخش ستون فقرات صدری روی غلتک

 بیمار باید برای انجام این تمرین به صورت زیر عمل کند:

 • به پشت روی زمین دراز بکشید و یک غلتک فومی را زیر پشت خود قرار دهد.
 • به آرامی غلتک را به سمت بالا و پایین به حرکت در بیاورد. این کار به ماساژ عضلات کمر و ستون فقرات صدری کمک می‌کند.

بیمار می‌تواند برای انجام این حرکت بازوهای تا حد امکان بکشد و حدود ۳۰ ثانیه تا یک دقیقه به انجام این تمرین بپردازد.

 انجام عمل جراحی

 معمولاً جراحان به ندرت انجام عمل جراحی فیوژن را برای بیماری شوئرمن پیشنهاد می‌دهند. اما در برخی موارد خاص انجام عمل جراحی ضروری است. به عنوان مثال در مواردی که درد بسیار شدید است و سایر روش‌های غیر جراحی کمکی به تسکین آن نمی‌کنند یا آنکه فشاری که به نخاع و اعصاب آن وارد می‌شود باعث بروز مشکلات بیشتر شده باشد، بیمار به عمل جراحی نیاز خواهد داشت. در مواردی که بدشکلی کمر آنقدر زیاد است که بر ظاهر بیمار تاثیر گذاشته و باعث بروز مشکلات روحی و عاطفی شده است بیمار می‌تواند از عمل جراحی بهره بگیرد. بیمارانی که رشد سیستم اسکلتی آنها تکمیل شده است می‌توانند تحت جراحی قرار بگیرند. افرادی که ۲۴ کیفوز شدید هستند و زاویه انحنای ستون فقرات آنها بیش از ۷۵ درجه است به عمل جراحی نیاز دارند. معمولاً از دو روش برای درمان کیفوز صدری استفاده می‌شود که عبارتند از:

 فیوژن خلفی

 در جراحی فیوژن ، دو یا چند استخوان به یک استخوان متصل می‌شوند. جراحان در موارد نادر از فیوژن خلفی برای درمان بیماری شوئرمن در افرادی که قصد ندارند از بریس استفاده کنند، هنوز صفحات رشد آنها بسته نشده است، بدن آنها دارای انعطاف پذیری است، و زاویه انحنای ستون فقرات آنها کمتر از ۶۵ درجه است، استفاده می‌کنند.

 فیوژن ترکیبی

 در حقیقت فیوژن ترکیبی شامل دو نوع جراحی است جراحی روی پشت ستون فقرات و دیگری روی قسمت جلویی آن انجام می‌شود. در گذشته بیمار به دامن جراحی مجزا نیاز داشت اما در حال حاضر جراحان هر دو جراحی را در یک جلسه انجام می‌دهند. معمولاً از این نوع جراحی زمانی استفاده می‌شود که رشد ستون فقرات تکمیل شده و زاویه انحنای ستون فقرات بیشتر از ۷۵ درجه است.